Hadi bakalım.

vaziyetname tarafından

Onkologla görüştük. “Oralar açıldı kurcalandı, canlanmışlardır şimdi, daha fazla vakit geçirmeden tedaviye başlamak lazım” dedi. Kemoterapi. 4 kür yapılacakmış. Sonra, duruma göre radyoterapi ve ilerde belki de ameliyat.

Daha başka şeyler de söyledi. Hiçbirini hatırlamıyorum. Ben kendimi bu yaşıma kadar hiç bu kadar embesil hissetmemiştim. Söylenen hiçbirşeyi anlamıyordum. Doktorun söylediği her şey sanki gözlerime kadar gelip orada kalıyordu, bari kulağıma ulaşsın diye aynı şeyi bir daha soruyordum cevabın ilk bir iki kelimesini anlamaya çalışırken geri kalanı yine uçup gidiyordu. Allahtan Bilge var “flash bellek”. Konuşulan her şey onun aklında.

Sigorta formaliteleri tamamlandıktan sonra (umarım yine bir aksilik çıkmaz) yarın arayacaklar, yatıracaklar, dinlendirip hazırlayacaklar, ertesi gün ilacı verecekler, eve gönderecekler. Bir hafta sonra da ayakta bir posta, 20 gün mola. Böyle dört tane… aralarda tomografiyle karşılaştırma filan fıstık.

Bugüne kadar hep iki ihtimalin kötüsü çıkmıştı. Bugün, kanserimin iyileşebilir olduğunu öğrendim. Piyango. Doktor “3-5 ay için yapmıyoruz bunu” demiş. Ben bunları da duymadım, Bilge söyledi.

Hadi bakalım…