Tırsan Treyler.

vaziyetname tarafından

Dördü büyük, dördü küçük toplam sekiz sorti ilaçlamanın dördüncüsü bugün, (II. Küçük Cemo). Yarısına geldik. Aslında, bugünden sonraki iki haftalık dinlenmenin sonunda, tam yarısına gelmiş olacağız. O arada da afedersiniz “scan” türlerinden biri yapılacak – tomografi galiba-.

İkinci kür -kümülatif etkiden olsa gerek- ilkine göre daha ağır geldi narin bedenime. Bulantıya ek, kadınlık halleri hiç ara vermedi bu sefer. Bulantıyı kesmek için biri soğuk biri sıcak iki harika içecek keşfettik (belki de biz etmedik, o içecekler zaten vardı). Zencefilli sıcak su ve zencefilli soda. Yapımı çok basit. İrice bir diş sarımsak büyüklüğünde taze zencefil, rendenin ince tarafıyla rendelenir, sodaya veya kaynar suya karıştırılır 1-2 dakika beklenir, süzülür, içine bir dilim limon konup içilir.

Bugün hastaneye 11 de çağırdılar. Ama ben, her seferinde olduğu gibi tırsıklıktan yine erkenden dikildim ayağa. Aklıma geldi sonra, Bilge göstermişti İstanbul Modern’in girişinde (hala duruyor mu acaba?), sponsor şirketlerin isimlerinin alt alta yazılı olduğu bir bayrak vardı. Şirketlerden birinin adı “Tırsan Treyler”di.

Kendimi şu an tırsan bir treyler gibi hissediyorum çok da komiğime gidiyorum. Siz beni bir de hastanede görün…