Şua ile Cemo.

vaziyetname tarafından

Cemo’yu epeydir tanırım ama Şua ile bir çift olarak ilk kez bugün müşerref olduk.

Sabah, Şua ile uyumlu değişik ilaç ve azaltılmış dozla Cemo, öğleden sonra Şua. Kısa ve acısız. Evet, belki bir Leyla ile Mecnun, bir Kerem ile Aslı neb’liym bir Yusuf ile Züleyha değiller ama gayet uyumlu bir bir çiftler. Cemo haftada bir, ayakta, toplam altı hafta, Şua hafta içi her gün, toplam yedi hafta sürecek. Eğer heterolarsa, Şua kız, Cemo oğlan bence.

Sabahleyin, bizi aldıkları oda ilk kemoterapinin yapıldığı odanın yanındaki oda çıkınca, nedense, ilk oda uğurlu gelmişti zehabına kapıldım –insan ateist olunca biraz daha batıl oluyor galiba-. Ayrıca o oda da martılı ve de manzaralıydı, hava da güneşli olunca yeme de yanında yat oldu. Ben de yattım zaten.

Image

Ben tam bunları yazarken televizyonda bir haber okundu. Konya’nın “Bozkır” ilçesinde, bir baba, cep telefonuna sevgilisinden mesaj gelen 15 yaşındaki kızını döverek öldürmüş. Kızın telefonuna gelen mesaj ne peki? “Seni başkasına yar etmem”! Bu memlekette kadın olmaktansa kanserli olmak daha iyi galiba, hiç olmazsa bir umudun var.

Ben, yıllarca Türkiye’den başka bir yerde yaşayamam deyip durmuştum, artık fikrimi değiştirdim, çok mu geç acaba? Belki de değildir.