İyiyim

vaziyetname tarafından

Geçen gün, internette akciğer kanseri olan babası için Opdivo araştırması yaparken Vaziyetname’yi okuyan birisinden, benimle konuşmak istediğini söyleyen bir mail aldım, cevap yazıp telefon numaramı gönderdim. Konuştuğumuzda, Kasım’dan beri yazmadığımı görünce “şey” sandığı için cevap mailimi alınca çok sevindiğini, uzun ömürler dilediğini söyledi.

Bu blogu beni merak eden arkadaşlarımı hastalığım ve durumumdan haberdar etmek için yazmaya başlamıştım. Okuyucular arkadaşlarım olduğu için arada kanserle alakasız komik şeyler de yazıyordum. Bir zaman sonra blogun başka kanser hastaları ve yakınları tarafından da okunmaya, takip edilmeye başlandığını fark edince, sadece hastalığın gidişatıyla ilgili yazmanın daha doğru olacağını düşündüğüm için de haliyle yazılar arasında uzun aralar olmaya başladı (üç ay önce çektirdiğim PET iyi çıkmıştı ama tembellik ettim yazamadım). Çünkü çok şükür tedavim iyi gidiyor ve ben iyiyim.

50. küre geldi sıra Haziran başında, sonrasında PET çekilecek mi, yoksa PET’lerin aralarındaki dörder aylık süreleri -ne bileyim, mesela- altı aya çıkarmanın vakti artık geldi mi, yoksa hala gelmedi mi onu da öğrenicez.

Ha bu arada, tanımadığın biri tarafından da olsa, düşünülmek gerçekten çok güzel bir şey.